Milwaukee M18 FCSDC165-0C akkupyörösaha
Tehokas 18 V akkuinen pyörösaha puulle ja rakennusmateriaaleille
429,00 (alv 25.5%)
30 päivän alin hinta: 418,99 (sis. alv)
Toimitusaika: 5-7 arkipäivää
Ei varastossa, vain jälkitoimituksena
Tarvitset ehkä myös näitä..
Milwaukee M18 akut
58,90 (alv 25.5%)
Milwaukee M18 laturit
36,90 (alv 25.5%)
Kuvaus
Milwaukee M18 FCSDC165-0C – akkuvoimainen pyörösaha ammattilaiseen sahaustyöhön
Milwaukee M18 FCSDC165-0C on 18 V akkuinen pyörösaha, joka yhdistää Milwaukee® M18-järjestelmän joustavuuden ja FUEL™-teknologian suorituskyvyn. Se on suunniteltu raskaampaan sahaamiseen kentällä tai työmaalla ilman verkkovirran rajoitteita – ja sahaa puuta, levyjä ja muita rakennusmateriaaleja tarkasti ja tehokkaasti. Sahassa voi käyttää 165 mm terää, joka mahdollistaa jopa 66 mm sahaussyvyyden 90° kulmassa ja noin 46 mm 45° viisteessä. Pyörösahan syvyysasetukset ovat helposti säädettävissä, ja laitteessa on syvyyssäätöasteikko sahaussyvyyden tarkkaan lukemiseen. Sisäänrakennettu pölynpoistoadapteri ja LED-työvalo parantavat näkyvyyttä ja sahauslinjaa, kun sahaat haastavissakin olosuhteissa. Sahaan voidaan liittää ohjauskisko adapterilla, jolloin sahaus on entistä tarkanohjattua ja siistimpää. Akkuverkkoinen rakenne tekee työstä joustavaa ja liikkumisvapauden rajoitukset poistuvat. Työkalu toimitetaan ilman akkua ja laturia, joten se on täydellinen lisä jo olemassa olevaan M18 REDLITHIUM™-akkujärjestelmään, jossa voit hyödyntää samoja akkuja useissa Milwaukee-työkaluissa. Tämä tekee sahasta erinomaisen valinnan rakentajille, puusepille, asentajille ja LVI-ammattilaisille, jotka tarvitsevat tehokasta, akkukäyttöistä pyörösahaa päivittäisiin sahaustöihin.
  • 66 mm sahaussyvyys
  • Metrinen syvyyssäätöasteikko
  • Yhteensopiva ohjauskiskon kanssa
  • DEK26
  • MILWAUKEE® M18 FUEL™ -pyörösaha hyödyntää askelvaihdejärjestelmää, mikä mahdollistaa 66 mm sahaussyvyyden 165 mm terällä
  • Tuottaa verkkovirtamallia vastaavan tehon sahaten 400 kpl 90 x 35 mm puuta yhden M18™ HIGH OUTPUT™ 5,5 Ah -akun latauksella
  • Jiirikapasiteetti 0°–45°, lisäksi mahdollisuus -5° kulmaan laajemman käyttöskaalan kattamiseksi
  • Selkeästi sijoitettu metrinen syvyyssäätöasteikko mahdollistaa vaivattoman asetuksen: sahaussyvyys ilman ohjauskiskoa 66 mm (0°) ja ohjainkiskon kanss